Sort by

Brandon has logged 38 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
CarousHELL

CarousHELL

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antrum

Antrum

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
George Washington

George Washington

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bunni

Bunni

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nine Days

Nine Days

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nuttiest Nutcracker

The Nuttiest Nutcracker

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nanny

Nanny

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Napoleon

Napoleon

1927
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Zu: Warriors from the Magic Mountain

Zu: Warriors from the Magic Mountain

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Best of Youth

The Best of Youth

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Best Friend

Best Friend

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Purgatory.

Purgatory.

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
10/65: Self-Mutilation

10/65: Self-Mutilation

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unforgivable

Unforgivable

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Complexe

Complexe

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thin Watermelon

Thin Watermelon

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Snitches Get Stitches

Snitches Get Stitches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry