Sort by

Brandon has logged 456 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Long-Haired Hare

Long-Haired Hare

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Together

Together

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Unknown Known

The Unknown Known

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Switched Destinies

Switched Destinies

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
AI

AI

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blush

Blush

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Frozen Christmas Time

A Frozen Christmas Time

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Beginner's Guide to Sex

Beginner's Guide to Sex

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
10
A Raunchy Christmas Story

A Raunchy Christmas Story

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Everywhere at the End of Time

Everywhere at the End of Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mirror

Mirror

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
VeggieTales: Where's God When I'm S-Scared?

VeggieTales: Where's God When I'm S-Scared?

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Act of Seeing with One's Own Eyes

The Act of Seeing with One's Own Eyes

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Johnson Family Vacation

Johnson Family Vacation

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Human Condition III: A Soldier's Prayer

The Human Condition III: A Soldier's Prayer

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
CarousHELL

CarousHELL

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antrum

Antrum

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry