Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Read the review Edit this entry  
17
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dorbees: Making Decisions

Dorbees: Making Decisions

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Harbingers of Things to Come

The Harbingers of Things to Come

×
½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tekken

Tekken

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
BloodRayne

BloodRayne

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Martyrs

Martyrs

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Doom

Doom

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dancing Pig

The Dancing Pig

1907
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Street Fighter: The Legend of Chun-Li

Street Fighter: The Legend of Chun-Li

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Wedding Trough

Wedding Trough

1974
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barbie Birthday Party

Barbie Birthday Party

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Street Dancer 3D

Street Dancer 3D

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barbie Dance Club

Barbie Dance Club

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Short Subject

Short Subject

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbie and the Sensations: Rockin' Back to Earth

Barbie and the Sensations: Rockin' Back to Earth

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie and the Rockers: Out of This World

Barbie and the Rockers: Out of This World

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Father Stu

Father Stu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cat Concerto

The Cat Concerto

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
ABCD 2

ABCD 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
ABCD

ABCD

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alpha House

Alpha House

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tsubasa and Hotaru

Tsubasa and Hotaru

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry