• 365 Days: This Day

    ½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Fate: The Winx Saga - The Afterparty

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • The Kissing Booth 2