• All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

  • The Manor

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Scary House

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Turning

    ★★

  • His House

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★