Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beneath Us

Beneath Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Greed

Greed

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Seberg

Seberg

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Lady

First Lady

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Downhill

Downhill

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Full Measure

The Last Full Measure

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Turning

The Turning

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Host

The Host

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Dolittle

Dolittle

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Grudge

The Grudge

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Strange but True

Strange but True

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ne Zha

Ne Zha

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Replicas

Replicas

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Escape Room

Escape Room

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
Read the review Edit this entry