Sort by
  • Smile

  • The Woman King

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • Athena

    ★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Barbarian

  • Nope

    ★★★★

  • Black Bird

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Vengeance

    ★★½

  • What Is a Woman?

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Holy Spider

    ★★★

  • Hideous

  • Aftersun

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★

  • This Much I Know to Be True

  • Kimi

    ★★★

  • This Is Going to Hurt

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • My Son

    ★★

  • The Bones

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Night

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Malignant

  • Reminiscence

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

  • Great Freedom

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★