Sort by

rogue has logged 45 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Legend

Legend

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
19
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
Read prior review Edit this entry  
18
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★½
Edit this entry  
13
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
A Family Man

A Family Man

2017
×
★½
Edit this entry  
10
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Newness

Newness

2017
×
½
Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
Edit this entry  
04
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
Edit this entry  
03
The Circle

The Circle

2017
×
Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry