Sort by

Yung has logged 23 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Athlete with Wand

Athlete with Wand

1894
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Above and Beyond

Above and Beyond

1952
×
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
A Little Romance

A Little Romance

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rowan & Martin At the Movies

Rowan & Martin At the Movies

1968
×
Read the review Edit this entry  
22
A Little Romance

A Little Romance

1979
×
Read the review Edit this entry  
20
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boy and the Pirates

The Boy and the Pirates

1960
×
Read the review Edit this entry  
17
An American Tragedy

An American Tragedy

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Land

Happy Land

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
So You Think You're Allergic

So You Think You're Allergic

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Serene Velocity

Serene Velocity

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Qu'est-ce que c'est?

Qu'est-ce que c'est?

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry