Sort by

Yung has logged 221 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
06
Step

Step

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Firemen's Ball

The Firemen's Ball

1967
×
★★★★
Edit this entry  
28
Gook

Gook

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★
Edit this entry  
19
Windy City Heat

Windy City Heat

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Edit this entry  
16
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Popeye

Popeye

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★
Edit this entry  
06
Theo Who Lived

Theo Who Lived

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
#chicagoGirl

#chicagoGirl

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fly

The Fly

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Polina

Polina

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Score: A Film Music Documentary

Score: A Film Music Documentary

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Meteor Street

Meteor Street

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alice

Alice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chasing Coral

Chasing Coral

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Astronaut

The Astronaut

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry