• The Lost City

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Midway

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Hellboy

    ★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ½

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • What Men Want

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Fighting with My Family

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★½

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Grinch

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

    ½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★½

  • Roma

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Life of the Party

    ★★

  • Bao

    ★★½

  • Truth or Dare

    ★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • American Socialist: The Life and Times of Eugene Victor Debs

    ★★★★

  • Game Night

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★