olivia has logged 19 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gemini

Gemini

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Every Day

Every Day

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Life Less Ordinary

A Life Less Ordinary

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry