Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • boygenius: the film

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★½

  • 65

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium

  • Disenchanted

    ★★½

  • Strange World

    ★★★

  • Spirited

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Amsterdam

    ★★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • Remembering

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

    ★★★★½

  • Fall

    ★★★

  • Groot Takes a Bath

  • Groot's Pursuit

  • The Little Guy

  • Groot's First Steps

  • Nope

    ★★★★½

  • Magnum Opus

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★★½

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Marvel Studios Assembled: The Making of What If...?

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • No Time to Die