• Coogan's Bluff

    ★★½

  • For Sama

    ★★★★

  • Bob & Carol & Ted & Alice

    ★★★½

  • A Taste of Honey

    ★★★★

  • Play It Again, Sam

    ★★★

  • Close-Knit

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Prick Up Your Ears

    ★★★★

  • Taking Off

    ★★★★½

  • The Parallax View

    ★★★★

  • The Bribe

    ★★★

  • Mumsy, Nanny, Sonny & Girly

    ★★★½

  • Busting

    ★★★½

  • The Mechanic

    ★★★

  • Streetwise

    ★★★★

  • The Gift

    ★★★½

  • The Anderson Tapes

    ★★★