Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

1984
×
★★
Edit this entry  
28
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Killer

The Killer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Face Like a Frog

Face Like a Frog

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Edit this entry  
05
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pingu's The Thing

Pingu's The Thing

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vamps

Vamps

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★
Edit this entry  
27
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Creed III

Creed III

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coffee with Barbie

Coffee with Barbie

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Edit this entry  
22
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
On Memory

On Memory

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
★★★
Edit this entry