n has logged 39 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Potentiae

Potentiae

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Orchid Seller

The Orchid Seller

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
The Square

The Square

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dormitoryo: Mga Walang Katapusang Kwarto

Dormitoryo: Mga Walang Katapusang Kwarto

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Manifesto

Manifesto

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Mexican Gangster

Mexican Gangster

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★½
Edit this entry  
20
Women of the Weeping River

Women of the Weeping River

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Villegas

Villegas

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Layla Fourie

Layla Fourie

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
One Floor Below

One Floor Below

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Gringo on the Slum

Gringo on the Slum

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Basic Sanitation: The Movie

Basic Sanitation: The Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Bar

The Bar

2017
×
★★
Edit this entry  
14
General Report II: The New Abduction of Europe

General Report II: The New Abduction of Europe

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
The Divine Order

The Divine Order

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Mold

Mold

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Nabat

Nabat

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deadweight

Deadweight

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Thin Yellow Line

The Thin Yellow Line

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
The Future Perfect

The Future Perfect

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wind

The Wind

1982
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Wedding

A Wedding

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Two Lottery Tickets

Two Lottery Tickets

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Free Radicals

Free Radicals

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Death of Louis XIV

The Death of Louis XIV

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dry Summer

Dry Summer

1963
×
★★★½
Edit this entry  
02
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★½
Edit this entry