• My Neighbor Totoro

    My Neighbor Totoro

    ★★★★★

    i want to go to there

  • Thirteen

    Thirteen

    ★★★★½

    this never gets easier to watch😍

  • Enola Holmes 2

    Enola Holmes 2

    ★★★★½

    enola is a bicon

  • Casablanca

    Casablanca

    ★★★★

    i am in love with ingrid bergman tbh

  • This Is England

    This Is England

    ★★★½

    traumatising

  • Pearl

    Pearl

    ★★★½

    mia goth is to me what patrick bateman is to film bros

  • X

    X

    ★½

    what the fuck

  • Mysterious Skin

    Mysterious Skin

    ★★★★★

    i am never watching this again!

  • Do Revenge

    Do Revenge

    ★★★★

    i unironically really enjoyed this, that plot twist was INSANE

  • Dear Zoe

    Dear Zoe

    ★★

    do you watch shitty films for your fav actors or are you normal

  • Death to 2021

    Death to 2021

    ★★★

    this was funny y’all are just boring

  • The Lego Batman Movie

    The Lego Batman Movie

    ★★★★½

    a masterpiece