Sort by

leah has logged 36 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
This Is England

This Is England

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
X

X

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Psycho

Psycho

1960
×
★★★½
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★½
Edit this entry  
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Edit this entry  
29
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Dear Zoe

Dear Zoe

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
It

It

1990
×
★★
Edit this entry  
18
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Edit this entry