Sort by
  • Enola Holmes 2

    ★★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • X

    ★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • Dear Zoe

    ★★

  • Brian and Charles

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • kid 90

  • Spree

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★★★½

  • It

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Curve

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★½

  • Ginger & Rosa

    ★★★½

  • Bridesmaids

    ½

  • Jennifer's Body

    ★★★★½

  • Let the Right One In

    ★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★★★½

  • This Is England

    ★★★½

  • Mysterious Skin

    ★★★★★

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★★½

  • Thirteen

    ★★★★½

  • Signs

    ★★½

  • Riding in Cars with Boys

    ★★★½

  • Cast Away

    ★★★★

  • Drop Dead Gorgeous

    ★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • Ringu

    ★★★

  • Scream 2

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Clueless

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Wayne's World 2

    ★★★★

  • Mrs. Doubtfire

    ★★★★½

  • Addams Family Values

    ★★★★

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★★

  • Hocus Pocus

    ★★★½

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★★½

  • Toy Soldiers

    ★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★★

  • It

    ★★

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★★½

  • Beaches

    ★★

  • Heathers

    ★★★★

  • A Night in the Life of Jimmy Reardon

    ½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • Beetlejuice

    ★★★★

  • Labyrinth

    ★★★

  • Back to the Future

    ★★★★½