Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Simon's Got a Gift

Simon's Got a Gift

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★½
Edit this entry  
20
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Last Journey

The Last Journey

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Waiting for Bojangles

Waiting for Bojangles

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
02
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Angèle

Angèle

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Aline

Aline

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Eiffel

Eiffel

2021
×
★★
Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Seventh Company Outdoors

The Seventh Company Outdoors

1977
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Box

Black Box

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
A Monkey in Winter

A Monkey in Winter

1962
×
★★★½
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Edit this entry  
05
The Seventh Company Has Been Found

The Seventh Company Has Been Found

1975
×
★★★½
Edit this entry  
04
Now Where Did the Seventh Company Get to?

Now Where Did the Seventh Company Get to?

1973
×
★★★
Edit this entry  
29
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Revenge

Revenge

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Raoul Taburin

Raoul Taburin

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Duel

Duel

1971
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Young and Prodigious T.S. Spivet

The Young and Prodigious T.S. Spivet

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Kaamelott: The First Chapter

Kaamelott: The First Chapter

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
How I Became a Superhero

How I Became a Superhero

2020
×
★½
Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry