nevin zümrâ has logged 99 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
My Love Mix-Up!

My Love Mix-Up!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Del Luna

Hotel Del Luna

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fragrance of the First Flower

Fragrance of the First Flower

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hello My Dear

Hello My Dear

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Long Time No See

Long Time No See

2017
×
Edit this entry  
16
Imitation

Imitation

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dali and Cocky Prince

Dali and Cocky Prince

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
My Sweet Dear

My Sweet Dear

2021
×
Edit this entry  
18
Hometown Cha-Cha-Cha

Hometown Cha-Cha-Cha

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
My Name

My Name

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Please Tell Me So

Please Tell Me So

2021
×
Edit this entry  
15
Until Rainbow Dawn

Until Rainbow Dawn

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
18 Again

18 Again

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
La Belle Indifference

La Belle Indifference

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Arab Blues

Arab Blues

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Spells and All That

Love, Spells and All That

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
7p., cuis., s. de b., … à saisir

7p., cuis., s. de b., … à saisir

1984
×
Edit this entry  
01
Cuatro paredes

Cuatro paredes

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Two Friends

Two Friends

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Youth of May

Youth of May

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dört Köşeli Üçgen

Dört Köşeli Üçgen

2018
×
Edit this entry  
16
Reply 1988

Reply 1988

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Daughters

Daughters

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Be Loved in House: I Do

Be Loved in House: I Do

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Doom at Your Service

Doom at Your Service

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Silver Skates

Silver Skates

2020
×
Edit this entry  
01
I Promised You the Moon

I Promised You the Moon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Message

The Message

1976
×
Edit this entry  
22
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
Edit this entry  
22
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
Read the review Edit this entry  
31
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ingrid Bergman: In Her Own Words

Ingrid Bergman: In Her Own Words

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
I Had a Dream You Won’t Understand Even If I Tell

I Had a Dream You Won’t Understand Even If I Tell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Last Twilight in Phuket

Last Twilight in Phuket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
Edit this entry  
13
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry