Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Nice View

Nice View

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
Edit this entry  
18
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hope or Dope

Hope or Dope

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Our Blues

Our Blues

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Unlucky Has No Choice but to Kiss!

Mr. Unlucky Has No Choice but to Kiss!

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tomorrow

Tomorrow

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
DNA Says Love You

DNA Says Love You

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
New Order

New Order

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Love Class

Love Class

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Ocean Likes Me

Ocean Likes Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
An Algorithm

An Algorithm

2017
×
Edit this entry  
19
To My Star

To My Star

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blueming

Blueming

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Soundtrack #1

Soundtrack #1

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
Edit this entry  
06
Given

Given

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Business Proposal

Business Proposal

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
You're My Sky

You're My Sky

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Not Me

Not Me

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Beautiful Man

My Beautiful Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Le Vrai Où

Le Vrai Où

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
A Little Red Flower

A Little Red Flower

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Semantic Error

Semantic Error

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
Read the review Edit this entry  
08
Stone

Stone

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Behind Cut

Behind Cut

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Double Me

Double Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Kissable Lips

Kissable Lips

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
All of Us Are Dead

All of Us Are Dead

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Your Name.

Your Name.

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Bad and Crazy

Bad and Crazy

2021
×
Edit this entry  
27
Our Beloved Summer

Our Beloved Summer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
55:15 Never Too Late

55:15 Never Too Late

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Bad Buddy

Bad Buddy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sweet Home

Sweet Home

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
I Like Life a Lot

I Like Life a Lot

1977
×
Edit this entry