Levi has logged 23 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
28
A New Ecology for the Citizen of a Digital Age

A New Ecology for the Citizen of a Digital Age

×
Read the review Edit this entry  
28
Black Ice

Black Ice

1994
×
Edit this entry  
28
Mothlight

Mothlight

1963
×
Edit this entry  
25
The Dancing Pig

The Dancing Pig

1907
×
Edit this entry  
25
Laughing Gas

Laughing Gas

1907
×
Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Gilda

Gilda

1946
×
Read the review Edit this entry  
17
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
Read the review Edit this entry  
04
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry