• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • unfinished

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Malcolm & Marie

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Da 5 Bloods

  • Scoob!

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Still Here 還在

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Queen & Slim

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★