Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Cold Light of Day

The Cold Light of Day

2012
×
★½
Edit this entry  
31
Spy

Spy

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Smile

Smile

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
In Her Shoes

In Her Shoes

2005
×
★★
Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★½
Edit this entry  
17
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Awake

Awake

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★½
Edit this entry