Sort by

Kylo has logged 32 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wonder

The Wonder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Devotion

Devotion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Love Song

A Love Song

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ledge

The Ledge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drown

Drown

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Junior

Junior

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Edge

The Edge

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Good House

The Good House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry