kyletraves has logged 31 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
8:46

8:46

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★
Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
New York New York

New York New York

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry