kyletraves has logged 240 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mm.. Food Drive Tour

Mm.. Food Drive Tour

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nobody

Nobody

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I-94

I-94

1974
×
Read the review Edit this entry  
09
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lakers

Lakers

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lakers

Lakers

×
Read the review Edit this entry  
09
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Untitled The Lion King Prequel

Untitled The Lion King Prequel

×
Read the review Edit this entry  
28
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
RBG

RBG

2018
×
Read the review Edit this entry