• Dune: Part Two

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Separation

    ½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • B. O. B.

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Nobody

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • We Are Who We Are

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Tax Collector

    ½

  • The Missing Pizza

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Rhubarb

    ★★★★

  • New York New York

    ★★★★