Sort by
  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • Bank of Dave

  • Avatar: The Way of Water

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Lou

    ★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★½

  • The Grand Tour: A Scandi Flick

  • Do Revenge

    ★★

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • Bones and All

    ★★

  • Fall

    ★★

  • Not Okay

    ★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Jerry & Marge Go Large

  • Fire Island

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • The House

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Single All the Way

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Awake

    ★★½

  • Nobody

    ★★

  • Yes Day

    ½

  • The Vault

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The Dig

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ½

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tenet

  • Made in Italy

    ★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • The Courier

    ★½

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Fall