Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Burning Bright

Burning Bright

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wyrmwood: Road of the Dead

Wyrmwood: Road of the Dead

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in Black 2: Angel of Death

The Woman in Black 2: Angel of Death

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Internship

The Internship

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Neighbors

Neighbors

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Hardware

Hardware

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cut and Run

Cut and Run

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dr. Phibes Rises Again

Dr. Phibes Rises Again

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Dominion: Prequel to the Exorcist

Dominion: Prequel to the Exorcist

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brick Mansions

Brick Mansions

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Outcast

Outcast

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Big Ass Spider!

Big Ass Spider!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rage of Honor

Rage of Honor

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry