Sort by
  • Barbarian

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

  • Jujutsu Kaisen 0

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • A Recipe for Seduction

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Run

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • His Fatal Fixation

    ½

  • InstaPsycho

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dracula

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Murder of Nicole Brown Simpson

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★

  • Uncut Gems

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Harry & Meghan: Becoming Royal

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Psycho Granny

  • Rocketman

    ★½

  • Homekilling Queen

    ½

  • Paris, Wine & Romance

    ★½

  • Dying for a Baby

    ½

  • Psycho Stripper

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • After

    ★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • The Lodge

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Mommy Group Murder

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • Warp Speed Chic

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • Overlord

    ½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★