Sort by

Kyle has logged 144 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Castle Falls

Castle Falls

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
End of Days

End of Days

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tuck Me In

Tuck Me In

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Maiden

The Maiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Injustice

Injustice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry