Sort by

kyle dunne has logged 29 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
'71

'71

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
Read the review Edit this entry  
17
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Your Honor

Your Honor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Synonymous With

Synonymous With

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
Edit this entry  
10
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★
Edit this entry  
10
Troya

Troya

2019
×
Edit this entry  
09
News of the World

News of the World

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
Read the review Edit this entry  
03
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Violation

Violation

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
American Pie Presents: Band Camp

American Pie Presents: Band Camp

2005
×
½
Edit this entry  
01
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry