kyle dunne has logged 17 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Perfection

The Perfection

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry