Sort by

kyle dunne has logged 27 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Planet Earth II

Planet Earth II

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One A.M.

One A.M.

1916
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rhapsody Rabbit

Rhapsody Rabbit

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bear

Bear

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mr. Church

Mr. Church

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry