Sort by

Kyle has logged 29 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Freaks

Freaks

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Happening

The Happening

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
After Earth

After Earth

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You People

You People

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sick

Sick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Plane

Plane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Drop

The Drop

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
City of God

City of God

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry