Sort by

❄️☃️Kyle has logged 31 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry