Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Edit this entry