Sort by

KyleArking has logged 26 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Thor

Thor

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dilwale Dulhania Le Jayenge

Dilwale Dulhania Le Jayenge

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Buzz Lightyear of Star Command: The Adventure Begins

Buzz Lightyear of Star Command: The Adventure Begins

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost City

The Lost City

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jumper

Jumper

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry