• Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Fast & Feel Love

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Whole Truth

  • Eternals

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Con-Heartist

  • The Prom

  • Black Beauty

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Sightless

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Unhinged

    ½

  • Peninsula

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • The Maid

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Capone

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Low Season

  • Fantasy Island

    ½

  • Classic Again

    ½

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★