Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rounders

Rounders

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Postcard Killings

The Postcard Killings

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry