Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maniac

Maniac

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Revenge

Revenge

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
How Heavy This Hammer

How Heavy This Hammer

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Flower

Flower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Breathless

Breathless

1960
×
Edit this entry  
30
In Darkness

In Darkness

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Insurgent

Insurgent

2015
×
Edit this entry  
28
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Edit this entry