• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • I Used to Go Here

    ★★½

  • The Rental

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Occupant

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Shirley

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Coma

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Seberg

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★