Sort by

Vikas has logged 180 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
Edit this entry  
28
Saltburn

Saltburn

2023
×
Edit this entry  
28
Curry & Cyanide: The Jolly Joseph Case

Curry & Cyanide: The Jolly Joseph Case

2023
×
Edit this entry  
27
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Salaar

Salaar

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jigarthanda DoubleX

Jigarthanda DoubleX

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Animal

Animal

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bhagavanth Kesari

Bhagavanth Kesari

2023
×
★★½
Edit this entry  
25
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Edit this entry  
14
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
Edit this entry  
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pain Hustlers

Pain Hustlers

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Leo

Leo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★½
Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sapta Sagaradaache Ello – Side A

Sapta Sagaradaache Ello – Side A

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
Edit this entry  
20
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★½
Edit this entry  
19
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry