Sort by
  • Dune: Part Two

  • Saindhav

    ★★★

  • Miller's Girl

  • The Beekeeper

    ★★½

  • Curry & Cyanide: The Jolly Joseph Case

  • Salaar

    ★★★½

  • Aquaman and the Lost Kingdom

    ½

  • Anyone But You

    ★★½

  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

  • Animal

    ★★★★★

  • Wonka

    ★★★½

  • The Color Purple

    ★★★½

  • Sapta Sagaradaache Ello - Side B

    ★★★½

  • Napoleon

  • Jigarthanda DoubleX

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

  • 12th Fail

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★½

  • Five Nights at Freddy's

    ★★★

  • Bhagavanth Kesari

    ★★½

  • Leo

    ★★★½

  • No One Will Save You

    ★★½

  • Love at First Sight

    ★★★

  • Expend4bles

  • A Haunting in Venice

  • Pain Hustlers

  • Society of the Snow

    ★★★★

  • American Fiction

    ★★★★

  • Dumb Money

    ★★★

  • Jawan

    ★★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • Poor Things

    ★★★★★

  • All of Us Strangers

  • Sapta Sagaradaache Ello – Side A

    ★★★½

  • The Holdovers

  • Saltburn

  • Jailer

    ★★½

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★★

  • Blue Beetle

    ★½

  • Maaveeran

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Insidious: The Red Door

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Adipurush

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • The Flash

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★★★

  • 100 Years of Warner Bros.

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Fast X

    ★★½

  • 2018

    ★★★½

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • The Covenant

    ★★★★

  • The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • BEEF

    ★★★

  • Viduthalai: Part I

    ★★★★½

  • Dasara

    ★★½

  • Renfield

    ★★★½

  • Air

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

  • Bottoms

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★