Sort by

Kutulhu has logged 24 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Colossal

Colossal

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boyka: Undisputed IV

Boyka: Undisputed IV

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Down Under

Down Under

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fraud

Fraud

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Playground

Playground

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nova Seed

Nova Seed

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Faultless

Faultless

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zebra

Zebra

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parole Violators

Parole Violators

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kaizokuban Bootleg Film

Kaizokuban Bootleg Film

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jit

Jit

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry