Kurtuluş has written 4 reviews for films rated .

 • Lux Æterna

  Lux Æterna

  "Işıklarla ne yapıyorsun?"

  Kırmızı, mavi, yeşil, siyah, kırmızı, mavi, yeşil, siyah

  İki aktrisin kendi rollerini üstlendiği bu filmde anlatılan konu aslında bir film çekiminden daha fazlası. Film yapım sanatı, oyuncunun zanaatları ve inançların kendi içerisinde oynadığı rol gibi kavramlara ışık tutmaya çalışıyor. Filmin 50 dakikalık versiyonunu izlediğim için eklenen 15 dakikalık kısmı izleme ihtiyacı duymadım ve buna istinaden izlemedim. Bu kısım zaten izleyiciyi delirtme üzerine kurgulandığı için çok da ilgilenmedim açıkçası.

  Filmin yapısı çok değişik yönlere ışık tutabilecek bir yapıya…

 • Sisters-In-Law at War

  Sisters-In-Law at War

  "Büyük ev benim hakkım"

  Yeni elti olan Sultan ve Gizem arasındaki çekişmelere ve aralarındaki kavgaya dayalı bir Türk komedisi. Aslında komik olmaya çalışan bir film de diyebiliriz. Filmin tek olayı aslında iki kadın üzerinden geçtiği için o iki oyuncu karakteri elle tutulur olmazsa maalesef film baştan sona çöp haline gelebiliyor.

  Öncelikle bu filmin bir amacı yok. Evet yok. Ne yapmak istediğini bilmiyor senarist yazarı. Zaten kendisi de başrolde oynuyor ve kendi yazdığı karakteri pek anlamamış sanırım. İki elti arasında amaçsız…

 • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  "Ja Ja Dong Dong"

  Ülkemizde bir zamanlar çok popüler olan ve herkesin heyecanla izlediği Eurovision Şarkı Yarışmasının Netflix ile EBU ortaklığı ile oluşan filmi karşımızda.

  İzlanda'da yaşayan ve çocukluktan beri Eurovision yarışmasına katılmak isteyen ikiliyi konu alıyor film. Aralarındaki ilişkileri ve Eurovision yarışmasına katılma sürecini komik ve absürt bir yoldan anlatmak istemişler. Başarılı olabilmişler mi? Pek sanmıyorum.

  Filmde yer alan çoğu sahne aşırı ucuz ve oldukça sıradan gözüküyor. Bir Eurovision filminden Eurovision kalitesinde bir görüntü akışı beklenmesi çok saçma değil…

 • Fifty Shades of Grey

  Fifty Shades of Grey

  A boring erotic FİLİM