Kurtuluş has written 3 reviews for films rated ★½ .

 • Host

  Host

  ★½

  "Caroline yüzünde bir şey var"

  Bir arkadaş grubu ya da onun gibi bir grup, zoom üzerinden videolu arama yaparken eğlenceli bir şey deniyorlar ve bir gün ruhlarla iletişime geçebilen birisini alıyorlar sohbete. Buraya kadar her şey zaten sıkıcı gözükürken bir de üstüne senaryoda verilen detayların azlığı da eklenince çok yavan bir hal alıyor diyebilirim. Karakterlerin birbirleriyle ne tür bir ilişkide oldukları gerçekten net olarak belli değil. Korona döneminde herkes karantinada kalıyor fakat içlerinden biri daha filmin başında dışarı çıkıyor ve…

 • Lights Out

  Lights Out

  ★½

  "Ölü bir kadın ile yaşıyoruz"

  Kısa filmden uyarlama olan bu filmde, Rebecca isimli bir kız, küçük kardeşini ve annesini korumak için gizemli bir yaratığı yok etmenin yolunu arıyor.

  Klişeler dolu bu korku filmini gerçekten güzel bir umut ile izlemiştim ama hüsranla sonuçlandı. Aslında hikaye, üzerinde durulduğu takdirde iyi bir hale evrilebilirdi fakat öyle üstünkörü şekilde yazılmış ki, filmin sonunda ne olacağı az çok belli oluyor. Anlamlı bir hikayesi yok ve saçma olaylar örgüsü yaşanıyor.

  Yine de filme bağlayabiliyor tabii fakat…

 • The Two Popes

  The Two Popes

  ★½

  "Suçlanacak hiç kimse yoksa herkes suçludur"

  Vatikan şehrinde geçen hikaye, iki tane papanın birbiriyle yaptığı ihtiyarca sohbetleriyle devam ediyor. Sıkıcı ama bazı çıkarımlar yapmak mümkün.

  Katolik kilisesinde iki karşıt görüşlü adamın birbiriyle olan rekabetini konu alıyor film. Kilisenin izlediği yol ile ilgili şikayetleri bulunan ve kiliseyi devamlı eleştiren kardinal Bergoglio, 2012 yılında Papa Benedict'den emeklilik onayı ister. Bu esnada işler bir anda iki adamın kendi geçmişleriyle yüzleştiği bir duruma dönüşür.

  Jonathan Pryce, filmi izlememiz için tek dayanağımız oluyor çünkü filmin…