• Ex Machina

    ★★★

  • Ted

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Ward

    ★★

  • Stonehearst Asylum

    ★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★½

  • Lux Æterna

  • Saint Maud

    ★★★

  • Confessions of a Brazilian Call Girl

    ★★

  • Wedding Association

    ★★½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • The Green Mile

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★½

  • Host

    ★½